Jak vyrobit šungitovou vodu

Šungitová voda

Šungit má schopnost dezinfikovat a čistit vodu téměř od všech organických sloučenin (včetně pesticidů), kovů, bakterií a škodlivých mikroorganismů. Voda z Oněžského jezera v Rusku může být použita jako pitná bez předchozího čištění. To je výsledek tisícileté interakce se šungitem.

Vědecké studie prokázali, že voda čištěná šungitem je naprosto netoxická a může být používána bez předchozího varu. Voda má silné antibakteriální schopnosti.  

Návod na přípravu

Vysoce efektivní preventivní léčebný prostředek, který může být připraven s pomocí obyčejné vody a šungitu. Šungitová voda se používá nejen v domácnosti, ale i v mnohých medicínských oborech. Šungit odstraňuje z vody mechanické příměsi, těžké kovy, škodlivé organické látky, eliminuje nepříjemné zápachy a příchutě, ze zakalené vody udělá křišťálově průzračnou. Šungitem ošetřená voda je nejen kvalitnější, ale získá i léčebné účinky. Šungitové výluhy jsou velmi zdravé, jednoduše připravované a proto by měly být v každé domácnosti. 

Jak připravit šungitovou vodu:

Do skleněné nádoby nalijeme 2 litry pitné vody, vložte do ní předem pořádně omyté (zbavené šungitového prachu) šungitové kousky přibližně 300 – 500gr. Již za 30 minut se voda začíná zbavovat nežádoucích či škodlivých látek. Proces trvá jeden den . Tato doba je dostatečná k tomu, aby zmizelo organické znečištění a voda získala léčebné účinky. Takto hotovou šungitovou vodu opatrně přelijte do jiné nádoby a to tak, že na dně zůstane přibližně 0,5 litrů vody se zbytky znečištění a šungitovými kousky (drtí). Zbylý šungit je potřeba promýt pitnou vodou a opět použít pro další várku vody. Po 3 měsících používání šungitu je ho třeba vyměnit za nový. Použitý šungit se může dát na zahrádku ke kyselomilným rostlinám nebo zelenině anebo k domácím rostlinám.

https://www.cbdkonopi.cz/shungit-sungit/sungit-shungit-aktivator-vody--bailly-ltd/