Chaga čaga

1 položek celkem
cbdkonopi.cz  chaga
490 Kč –49 %
249 Kč

Čaga: houba přímo ze Sibiře. Vhodná do nápojů, na čaj, do jídel. Jemně umletá na prášek. Denně jednu čajovou lžičku nejlépe na lačno.

Kód: 264

Chaga ( čaga ) zázračná medicinální houba ze Sibiře

Chaga, podobně jako jiné medicinální houby v sobě skrývá látky, které jednak posilují imunitní systém, a jednak látky, které působí přímo cytotoxicky. Jedná se hlavně o polysacharidy, lanostany a kyselinu betulinovou. Kyselina betulinová se v pokusech osvědčila v ničení zhoubných buněk u melanomu, leukémie a neurologických malignit.
V pokusech prováděných na buněčných kulturách bylo potvrzeno, že kyselina betulinová aktivuje apoptózu. 

Chaga je úspěšná v potírání mnoha virů, proti nimž často neexistuje jiná alternativa. Účinky chagy byly sledovány na infikované buněčné kultuře; Chaga neměla žádný toxický efekt na buňky, měla na ně ochranný vliv, když byly infikovány HSV1. Na konci pokusu nebyla nalezena žádná virová DNA v infikovaných buňkách. Viry byly zničeny.

Chaga čaj

Chaga stimuluje imunitní systém, a to  betaglukany. Stimulační schopnosti byly testovány např. na kostní dřeni, obnovení její funkce, po cyklofosfamidem a alkylačními látkami provedené imunosupresi u myší. Když byla myším podávána chaga, došlo již po 8. dni podávání chagy k výraznému zvýšení tvorby imunitních reakcí. Obnovila se plně krvetvorba.

Antioxidační efekt a zpomalení stárnutí jdou ruku v ruce. Neboť volné radikály urychlují degenerativní procesy v organismu, poškozují buňky, jejich DNA. Prováděné pokusy potvrdily, že polysacharidy, flavonoidy i polyfenoly z chagy jsou schopnými antioxidačními činidly. Vychytávají, redukují či neutralizují hydroxylové radikály.

Chaga břízy

 Čagu dovážíme přímo ze Sibiře a nabízíme za nejpřijatelnější cenu. Pro organismus nejlépe využitelná je ve formě jemného prášku.