Čaga posiluje imunitu a chrání před viry

Chaga ( čaga ) zázračná medicinální houba ze Sibiře

Chaga, podobně jako jiné medicinální houby v sobě skrývá látky, které jednak posilují imunitní systém, a jednak látky, které působí přímo cytotoxicky. Jedná se hlavně o polysacharidy, lanostany a kyselinu betulinovou. Kyselina betulinová se v pokusech osvědčila v ničení zhoubných buněk u melonomu, vaječníků, leukémie, neurologických malignit ... 
U pokusů prováděné na buněčných kulturách bylo potvrzeno, že kyselina betulinová aktivuje apoptózu. Ovlivňuje mitochondrii, idukuje uvolnění cytochromu C díky aktivaci proapoptotických proteinů Bax a Bak. Navíc tato kyselina nemá toxické účinky. 

 

 Chaga je úspěšná v potírání mnoha virů, proti nimž často neexistuje jiná alternativa. Účinky Chagy byly sledovány na infikované buněčné kultuře; Chaga neměla žádný toxický efekt na buňky, měla na ně ochranný vliv, když byly infikovány HSV1. Na konci pokusu nebyla nalezena žádná virová DNA v infikovaných buňkách. Viry byly zničeny.

Chaga čaj

 

Chaga stimuluje imunitní systém, a to  beta glukany. Stimulační schopnosti byly testovány např. na kostní dření, obnovení její funkce, po cyklofosfamidem a alkylačními látkami provedené imunosupresi u myší. Když byla myším podávána Chaga, došlo již po 8. dni podávání Chagy k výraznému zvýšení tvorby imunitních. Obnovila se plně krvetvorba.

Antioxidační efekt a zpomalení stárnutí jdou ruku v ruce. Neboť volné radikály urychlují degenerativní procesy v organismu, poškozují buňky, jejich DNA. Prováděné pokusy potvrdily, že polysacharidy, flavonoidy i polyfenoly z Chagy jsou schopnými antioxidačními činidly. Vychytávají, redukují či neutralizují hydroxylové radikály, superoxidový aniont, peroxid vodíku ... 

Chaga břízy

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení