MCT OLEJ 100% Bailly Ltd. 250 ml

Kód: 118
359 hodnocení
Značka: Bailly
198 Kč 1 Kč / 1 ml
Skladem

100% MCT olej v tmavém skle vyrobený frakcí  

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

MCT tuky jsou zcela metabolizovány v játrech a využity jako zdroj energie bez tendence jejich ukládání do tukové tkáně.

MCT Oil je komplex triglyceridů se středně dlouhým řetězcem rostlinného původu. V přírodní podobě se nacházejí ve velmi malém množství.  
Dietní vlastnosti MCT mastných kyselin vznikají z toho, že jsou absorbovány z gastrointestinálního traktu přímo do portální žíly, a na rozdíl od jiných mastných kyselin, lipázy nebo žlučových cest, není nutný pro jejich trávení. Proto je MCT olej často používán u chorob s poruchou trávení tuků. 

Využití: 

MCT olej se vyrábí frakční destilací a deodorizací tuků, při které se získává podíl požadovaných vlastností. Obecně se MCT olej používá hlavně ve výživě při zvýšené tělesné zátěži a při klinické výživě při metabolických poruchách. MCT olej málo podléhá oxidaci (žluknutí), má příznivé chuťové vlastnosti. Výrobek se používá podobně jako rostlinný olej k přípravě jídel, do zeleninových salátů, k mixování do vhodných nápojů, např. odtučněného mléka. Může být použit i při tepelné úpravě.

Složení (ve 100 ml) :

Bílkoviny: 0 g, Sacharidy: 0 g, Mastné kyseliny MCT: Kapronová kyselina (C6: 0) 2 g, Kaprylová kyselina (C8: 0) 50-65 g, kaprinové kyseliny (C10: 0) 30-45 g, Kyseliny laurové (C12: 0) 3 g.

Doplňkové parametry

Kategorie: MCT olej
Záruka: 2 roky