Studie zjistila, že sloučeniny z konopí zabraňují infekci virem Covid-19

 

Studie zjistila, že sloučeniny z konopí zabraňují infekci virem Covid-19

 

AJ Herrington

 

Věnuji se zprávám o konopí a konopí, obchodu a kultuře.

Sloučeniny v konopí mohou zabránit infekci virem, který způsobuje Covid-19, blokováním jeho vstupu do buněk, podle studie, kterou tento týden zveřejnili vědci přidružení k Oregon State University. Zprávu o výzkumu „Kanabinoidy blokují buněčný vstup SARS-CoV-2 a vznikající varianty“ zveřejnil v pondělí online časopis Journal of Natural Products.

Vědci zjistili, že dvě kanabinoidní kyseliny běžně se vyskytující v konopných odrůdách, konopí, kyselina kanabigerolová nebo CBGA, a kyselina kanabidiolová, také známá jako CBDA, se mohou vázat na spike protein SARS-CoV-2, viru, který způsobuje Covid-19. . Vazbou na spike protein mohou sloučeniny zabránit viru vstoupit do buněk a způsobit infekci, což potenciálně nabízí nové cesty k prevenci a léčbě onemocnění.

Sloučeniny v konopí mohou zabránit infekci virem, který způsobuje Covid-19, podle výzkumu ... [+]

„Tyto kanabinoidy, izolované nebo v konopných extraktech, které jsou orálně biologicky dostupné a mají dlouhou historii bezpečného používání u lidí, mají potenciál předcházet infekci SARS-CoV-2 a také ji léčit,“ vědci.napsal v abstraktu studie.

Studii vedl Richard van Breemen, výzkumník z Global Hemp Innovation Center ve státě Oregon na College of Pharmacy a Linus Pauling Institute, ve spolupráci s vědci z Oregon Health & Science University. Van Breeman řekl, že studované kanabinoidy jsou běžné a snadno dostupné.

"Tyto kanabinoidní kyseliny jsou hojné v konopí a v mnoha konopných extraktech," van Breemen řekl, jak citují místní média. "Nejsou to kontrolované látky jako THC, psychoaktivní složka marihuany, a mají dobrý bezpečnostní profil u lidí."

 

Kanabinoidy účinné proti novým variantám

Van Breemen dodal, že CBDA a CBGA zablokovaly působení vznikajících variant viru, který způsobuje Covid-19, a uvedl, že „náš výzkum ukázal, že konopné sloučeniny byly stejně účinné proti variantám SARS-CoV-2, včetně varianty B.1.1.7. , která byla poprvé zjištěna ve Spojeném království, a varianta B.1.351, která byla poprvé zjištěna v Jižní Africe.“

CBGA a CBDA zabránily infekci virem, který způsobuje Covid-19 tím, že se navážou na jeho ... [+]

Špičkový protein je stejnou součástí cíle viru vakcínami Covid-19 a protilátkovou terapií. Kromě spike proteinu má SARS-CoV-2 další tři strukturální proteiny a také 16 nestrukturálních proteinů a několik sloučenin, které van Breemen charakterizoval jako „doplňkové“ proteiny, z nichž všechny jsou potenciálními cíli pro léky vyvinuté k prevenci Covid-19.

"Jakákoli část infekčního a replikačního cyklu je potenciálním cílem pro antivirovou intervenci a spojení vazebné domény receptoru spike proteinu s receptorem ACE2 na lidském buněčném povrchu je kritickým krokem v tomto cyklu," řekl van Breeman. "To znamená, že inhibitory vstupu do buněk, jako jsou kyseliny z konopí, by mohly být použity k prevenci infekce SARS-CoV-2 a také ke zkrácení infekcí tím, že zabrání virovým částicím infikovat lidské buňky." Vážou se na vrcholové proteiny, takže se tyto proteiny nemohou vázat na enzym ACE2, který se hojně vyskytuje na vnější membráně endoteliálních buněk v plicích a dalších orgánech.“

Ačkoli je zapotřebí další výzkum, van Breemen poznamenal, že studie ukazuje, že kanabinoidy by mohly být vyvinuty na léky k prevenci nebo léčbě Covid-19.

"Tyto sloučeniny lze užívat perorálně a mají dlouhou historii bezpečného použití u lidí," poznamenal van Breemen. „Mají potenciál předcházet i léčit infekci SARS-CoV-2. CBDA a CBGA vyrábí konopná rostlina jako prekurzory CBD a CBG, které jsou známé mnoha spotřebitelům. Liší se však od kyselin a nejsou obsaženy v konopných výrobcích.“

Van Breeman také poznamenal, že výzkum ukázal, že kanabinoidy byly účinné proti novým variantám viru, které jsou podle něj „jedním z primárních problémů“ pandemie pro zdravotnické úředníky a klinické lékaře.

„Tyto varianty jsou dobře známé tím, že se vyhýbají protilátkám proti rané linii SARS-CoV-2, což je zjevně znepokojivé vzhledem k tomu, že současné očkovací strategie spoléhají na spike protein rané linie jako antigen,“ řekl van Breemen. "Naše data ukazují, že CBDA a CBGA jsou účinné proti dvěma variantám, které jsme zkoumali, a doufáme, že se trend rozšíří na další stávající a budoucí varianty."

Výzkumník dodal, že „rezistentní varianty mohou stále vznikat uprostřed rozšířeného používání kanabinoidů, ale že kombinace očkování a léčby CBDA/CBGA by měla vytvořit mnohem náročnější prostředí pro SARS-CoV-2.“

 https://www.cbdkonopi.cz/